İnka Plastik Hakkında

İnka Şirketler Grubu bünyesinde 11 Nisan 2005 tarihinde faaliyete geçmiş olan şirketimiz, 6500 metrekare kapalı alana sahip fabrikasında yıllık yaklaşık 3600 ton olan üretim hacmiyle müşterilerinin her türlü balonlu ambalaj naylonu ve PE film taleplerini karşılamaktadır.
 
İnka Plastik olarak 2015 yılında kendi hammadde ihtiyacımızın karşılanması amacıyla kurulan PE geri dönüşüm hattımız teknolojik yatırımlarla sektöründe öncü konuma gelmiştir. Lazer filtre, üçlü kompakt sistem ve yıkama sistemleri ile ilgili yatırımlarla birlikte kalitemiz ve üretim kapasitemiz artmış, yıllık 3700 tona ulaşmıştır.
 
İnsanı ve çevreyi ön planda tutmayı düstur edinmiş olan firmamız "ISO 14001 ÇEVRE YÖNETİM SİSTEMİ", "ISO 45001 İŞ GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ" ve "ISO 9001 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ" belgelerine sahiptir.
 
Temiz ve sürdürülebilir enerjinin öneminin giderek arttığı bir dünyada İnka Plastik olarak tesisimize GES santrali kurularak enerjimizin büyük bir kısmının yenilenebilir kaynaklardan üretimi sağlanmıştır.